בורות הירי בהם נרצחו יהודי פולין ושאר ארצות

 

דמביצה - Dębica

 

מקור הצילום: דבורה כהן ו-ישראל שלמון

 

כללי:

ביום ז' באב תש"ב (29 ביוני 1942) קובצו יהודי גטו דמביצה (Dębica) - בשני מקומות כינוס. המתקבצים, מעבר לתושבי המקום, הובאו לגטו מהקהילות: סנדישוב (Sędziszów Małopolski), רופשיץ (Ropczyce), וילפוליה (Wielopole Skrzyńskie), פילזנו (Pilzno), ראדומישל (Radomyśl Wielki), טארנובז'ג (Tarnobrzeg) ורוזוואדוב (Rozwadów). מתוך אחת הקבוצות נלקחן כמאתיים אל היער שליד הכפר השכן ווליצה (Wolica). שם, בבורות שנחפרו מראש על ידי תושבים פולנים, נורו ונקברו.

מיקום על מפת פולין (מתוך הויקיפדיה)

אפשרויות בצידה השמאלי-עליון של המפה:

אפשרויות בצידה הימני-עליון של המפה:

 

 

מפת תקריב - ניתנת לשינוי  - מתוך Google Maps


 

למפה בהגדלה

מפה נוספת

מתארת את ציר ההגעה אל הבור יחסית למיקוצו של בית הכנסת בדצמביצה (גלעד פלד)

הוראות נסיעה:

גיא ההרגה של כ-500 .  מיהודי דמביצה נמצא ביער Wolica הסמוך לעיר. הכניסה ליער היא מאחורי תחנת דלק על הכביש הראשי המוביל מטארנוב לז'שוב מס' 73.
באותה תחנת דלק יש שילוט המכוון ליער. עוד סימן דרך: ממול לתחנת הדלק יש מלון דרכים. (דבורה כהן)

 

הוראות נוספות

בהגעה ממזרח, מכיוון ז'שוב, יש לעבור מעט את הכניסה לדמביצה (ימינה, צפונה) ולפנות שמאלה (דרומה) ישר אחרי תחנת דלק שמולה מלון דרכים. תחנת הדלק היא של חברת  BP ולמלון קוראים מלון LORD ניתן לראות את זה גם במפה.

יש שילוט בפניה מהכביש. אחרי 50-80 מ' הרחוב פונה שמאלה ואחר כך ימינה. זהו רחוב שנגמר למעשה ביער שמאחורי שכונת המגורים דרכה עוברים, לכן יש לעצור מעט לפני סופו וללכת עוד 150מ' אל היער (כדי שהאוטובוסים יוכלו להסתובב). בור ההריגה נמצא בקצה הרחוב, הליכה של 50 מ' לתוך היער. לא מבודד כמו בלופוחובה, אבל מרגע שנמצאים ביער עצמו, אם נותנים למקום כמה דקות זה בסדר (גלעד פלד, אוגוסט 2009)

 

 

 

 

קישורים: